7 Mart 2010 Pazar

El Yordamıyla


Orjinal Ad : Easier with Practice
Yapım : 2009, USA
Yönetmen : Kyle Patrick Alvarez
Süre : 100 dk

Festival filmlerinden biri daha; El Yordamıyla. Konu telefon seksi diye açıklanmış, gerçek bir öyküden uyarlanmış olması da ilgimi çekmişti. Konu seks olunca elbet ki dikkat celbediliyor :)

Kendi çapında bir yazar olan ve kardeşiyle birlite kitabının tanıtımı için arabayla gezen Davy Mitchell, kaldığı bir motelde esrarengiz bir kadından bir telefon alır, kadın Davy'e telefon seksi önerir. İlk başta kendisini kardeşinin işlettiğini düşünen Davy, sonunda kadına teslim olur ve loser olarak geçirdiği hayatta belki de en tatmin edici seksi yaşar. Cep telefonunu telefondaki kadın olan Nicole'a veren Davy, daha sonra düzenli olarak Nicole ile konuşmaya ve telefon seksi yapmaya başlar. Duygusal Davy, tek düşündüğü seks olan Nicole'a karşı hayatını anlatır telefonda, Nicole ile dertleşir. Zaman içinde Nicole'a kendini iyice kaptıran Davy onunla görüşmek ister fakat Nicole buna yanaşmaz. Bu arada Davy'nin diğer kadınlarla görüşmesi konusunda da arıza çıkaran Nicole ile Davy sonunda ipleri koparma noktasına gelir. Bu arada Davy, daha önce de birşeyler yaşadığı bir kadınla tekrar görüşmeye başlar, fakat iş sekse gelince adamımız su koyvermekte ve ortamdan kaçmaktadır. Bu noktada Davy'nin gay olduğunu düşündüm. Büyük bir kavgadan sonra Nicole bir daha aramaz Davy'i, adamımız kafayı yer çünkü Nicole telefon numarasını vermemiştir ve sadece kendisi istediği zaman ulaşılabilir durumdadır. Birkaç ay sonra Nicole tekrar telefon ettiğinde görüşmeyi kabul eder Davy ile. Beklenen gün geldiğinde Nicole eker Davy'i, bir sonraki gün buluşmak üzere anlaşırlar. Ertesi gün buluşma noktasına gittiğinde ise Davy'i bir süpriz beklemektedir, şuh sesli kadın Nicole aslında yalnızlıktan muzdarip genç bir zenci adamdır ve kadın sesini taklit ederek yalnızlığına çare aramaktadır. Duygusal bir sekanstan sonra birbirlerine sarılıp ayrılırlar,Davy bu noktada adamla birlikte gidip gitmemek konusunda tereddütte kalır, sonunda arabasına binip gider.
Eşcinsel temasının zamanında bokunu çıkaran !f, bu sefer de beni tongaya bastırarak beklemediğim şekilde bir eşcinsel filmini izletti. Onlarla bir alıp veremediğim yok ama konu ne olursa olsun abartmak bende azcık alerji yapıyor n'apalım. Ağır tempolu filmin sonundaki süprizi biraz hareket getirse de çok da tavsiye ettiğim bir film olamadı maalesef.

IMDB Puanlaması : 6,6/10
La Santa Roja Puanlaması : 5,0/10

0 yorum: