2 Kasım 2010 Salı

Zorlu Görev

Yapım : 2010, USA
Yönetmen : Nicholas Stoller
Süre : 109 dk

Beni uzun zamandır gülmediğim kadar çok güldüren bir film bu. Kankalık müessesini kullanarak aklınıza gelebilecek neredeyse herkesin (Lars Ulrich'ten Pink'e, Christina Aguilera'dan Pharrel'e) ufak tefek göründüğü filmde
Forgetting Sarah Marshall'dan hatırladığımız Russell Brand (Aldous Snow) başrolde.


Bir zamanlar harküleyt bir Rock star olan yaramaz çocuk Aldous Snow, batmaktan kurtulmaya çalışan bir plak şirketinin patlama konseri için aday olarak düşünülür. Yalnız problem şudur ki Aldous'un o eski halinden eser kalmamış ve korkunç sikko olan yaptığı son albümü yüzünden tepetaplak olmuştur. Alkol, uyuşturucu, seks, Geoffrey
... Hasta ruhlu ama işini iyi bilen plak şirketi patronu P.Diddy, şişko ve sevimli Aldous fanı çalışanı Aaron'u İngiltere'ye gidip rock starımızı birkaç gün sonra Greek Theatre'de yapılacak olan konsere yetiştirmekle görevlendirir.


İngiltere'ye giden Aaron; Greek Threatre'ye dönen yol boyunca sayısız kere kusacak, anüsünde uyuşturucu taşıyacak, Geoffrey ile tanışacak, kalbine adrenalin iğnesi yiyecek, kürklü duvar (furry wall) ile sakinleşecek, tecavüze uğrayacak, başarısız bir treesome'a girişecek, telefonu saçma sapan yerlerde kendiliğinden açılacak ve patronundan çığlık atarak kaçacaktır.

Daha fazla spoiler verirsem yazık olur. Bulun, izleyin, gülün, bana dua edin.

IMDB Puanlaması : 6,8/10
La Santa Roja Puanlaması : 7,1/10

2 yorum:

Abrek dedi ki...

işte aradığım blogu buldum dedim. :) daha önce duymadığım filmleri görme şansı buldum. hepsini indirip izlemek istiyorum. yazılarını sevdim. iyi bloglar.

La Santa Roja dedi ki...

Çok teşekkürler, keşke azcık kaldırabilsem totomu da daha sık yazsam :p