10 Haziran 2011 Cuma

Felekten Bir Gece 2Yapım : 2010, USA
Yönetmen : Todd Phillips
Süre : 102 dk

Devam filmleri konusunda genellikle önyargılıyımdır fakat söz konusu film tepinerek güldüğüm Hangover olunca bir şansı hakettiğini düşündüm.İlk filmin sonunda bitchy sevgilisiyle ayrılan Stu bu filmin damadı. Evet yine bir düğün ve yine iplerin koptuğu bir masum bekarlığa veda söz konusu. Bu adamların sıkıcı ve tekdüze bir hayatları var ve düğünlerde maceradan maceraya koşuyorlar gibi bir durum yani. Senaryo konusunda biraz daha yaratıcı olunamaz mıydı ki?

Filmin başında Stu gayet taş olan Taylandlı müstakbel eşiyle evlenmek için Bangkok'a yakın bir balıkçı kasabasına gider; yanında Phil, Doug, acınarak davet edilen Alan ve kayınbiraderi 16 yaşında, mükemmel olması konusundaki baba baskısından muzdarip harika çocuk Teddy ile. Alan çeteye yabancı biri - Teddy'nin sızmasından çok rahatsız olur ve bunu gerek çocuğun yastığını alıp atarak, gerek yer vermeyerek gayet belli eder. Geçen seferden ders alan Stu, bu sefer bekarlığa veda partisi olmayacağı konusunda çok kararlıyken düğünden 2 gün önce gelinin de ısrarıyla arkadaşlarıyla sahilde birer bira içmeye razı olur. Bir biranın ne zararı olabilir ki?

Ertesi sabah Bangkok'ta bir otel odasına geçeriz. Phil derbeder bir halde uyanır, peşinden saçları kazınmış olan Alan ve küvetin içinde sızmış olan Stu. Problem şudur ki Kenny'nin işaret parmağı odada olmasına rağmen çocuk sırra kadem basmıştır. Kendinden nefret eden kayınpederine ve geline durumu çaktırmamaya çalışarak Teddy'nin peşine düşen Stu ve "kurt çetesi"; bu arada ilk filmden hatırlayacağımız Mr.Chow, Rus uyuşturucu mafyası, Amerikalı bir mafya babası, sessizlik yemini etmiş Budist rahipleri, pipili kadınlar, Rambo filmlerinden fırlamış kılıklı bir dövmeci, sigara bağımlısı çirkin bir maymun ile de uğraşmak zorunda kalır.

Sizlere bir tavsiye; bu filmi ayık izlemeyin yoksa benim yaptığım gibi gülümsemekle yetinirsiniz. Bu serinin olayı kafayı kırıp salak salak gülmek anladığım kadarıyla.

IMDB Puanlaması : 7,0/10
La Santa Roja Puanlaması : 5,5/10

0 yorum: